:: Меню ::

Головна
Передмова
СЕРЕДОВИЩЕ РОЗРОБКИ C++ BUILDER
Початок роботи
Перший проект
ПРАКТИКУМ ПРОГРАМУВАННЯ
Графіка
Мультимедіа
Бази даних
Компонент програміста
Консольне застосування
Довідкова система
Створення настановного диска
Приклади програм
C++ Builder — короткий довідник
Книга для гостей
Контакти
Добавити у вибране

:: Друзі ::

 
УВИ спектрофотометры РВ2201А, РВ2201В, РВ2201С обеспечивают высочайшую точность.. Работать в автономном режиме (без подключения спектрофотометра к компьютеру) удобно благодаря наличию большого дисплея с сенсорной панелью управления. Распечатка результатов измерения без подключения спектрофотометра к компьютеру благодаря встроенному термопринтеру. Для работы спектрофотометров с компьютером применяется программа «Спектр UV-VIS» с бесплатным обновлением в течение всего срока эксплуатации спектрофотометра.

:: Лічильники ::

=

 

 

 

 

 

Форма додаткуГоловна (стартова) форма гри "Сапер" приведена на мал. 10.10.Мал. 10.10. Головна форма програми "Сапер"


Слід звернути увагу на те, що розмір форми не відповідає розміру ігрового поля. Потрібний розмір форми буде встановлений під час роботи програми. Робить це функція обробки події onformactivate яка на основі інформації про розмір ігрового поля (кількості кліток по вертикалі і горизонталі) і розмір кліток встановлює значення властивостей зlientheight і зlientwidth що визначають розмір клієнтської зони головного вікна програми.

Головне вікно програми містить компонент Mainmenu 1 який є головним меню програми. Значок компоненту Mainmenu знаходиться на вкладці Standard (мал. 10.11).Мал. 10.11. Компонент Mainmenu


Значок компоненту Mainmenu можна помістити в будь-яке місце форми, оскільки під час роботи програми він не видно. Пункти меню з'являються у верхній частині форми в результаті налаштування компоненту. Для налаштування меню використовується редактор меню, який запускається подвійним клацанням лівою кнопкою миші на значку компоненту або шляхом вибору з контекстного меню компоненту команди Menu Designer . На початку роботи над новим меню, відразу після додавання компоненту до форми, у вікні редактора знаходиться один-єдиний прямокутник — заготівка пункту меню. Щоб перетворити цю заготівку на меню, потрібно в полі Caption вікна Object Inspector ввести назву меню.

Якщо перед якою-небудь буквою в назві меню ввести знак &, то під час роботи програми можна буде активізувати цей пункт меню шляхом натиснення комбінації клавіші <Alt> і клавіші, відповідної символу, перед яким коштує знак &. У назві меню ця буква буде підкреслена.

Щоб додати в головне меню елемент, потрібно у вікні редактора меню вибрати останній (порожній) елемент меню і ввести назву нового пункту.

Щоб додати в меню команду, потрібно вибрати той пункт меню, в який треба додати команду, перемістити покажчик активного елементу меню в кінець списку команд меню і ввести назву команди.

На мал. 10.12 приведено вікно редактора меню, в якому знаходиться меню програми "Сапер".

Після того, як буде сформована структура меню, потрібно, використовуючи вікно Object Inspector виконати налаштування елементів меню (вибрати пункт меню, що настроюється, можна у вікні форми додатку або із списку об'єктів у верхній частині вікна Object Inspector ). Кожен елемент меню (пункти і команди) — це об'єкт типу Tmenuitem . Властивості об'єктів Tmenuitem (таблиця. 10.3) визначають вид меню під час роботи програми.Мал. 10.12. Структура меню програми "Сапер"


Таблиця 10.3. Властивості об'єкту TmenuItem


Властивість

Визначає

Name

Ім'я елементу меню. Використовується для доступу до властивостей

Caption

Назва меню або команди

Bitmap

Значок, який відображається зліва від назви елементу меню

Enabled

Ознака доступності елементу меню. Якщо значення властивості рівне false то елемент меню недоступний, при цьому назва меню відображається сірим кольором


При виборі під час роботи програми елементу меню відбувається подія click . Щоб створити процедуру обробки цієї події, потрібно у вікні форми вибрати пункт меню і клацнути лівою кнопкою миші — C++ Builder створить шаблон процедури обробки цієї події. Як приклад нижче приведена функція обробки події click яке виникає в результаті вибору з меню ? команди Довідка , N3 — це ім'я елементу меню, відповідного цій команді.

// вибір в меню "?" команди Довідка
void __fastcall Tforml::n3click(Tobject *Sender)
{
Winhelp(Forml->handle,"saper.hlp",HELP_CONTEXT,1); }

 x

:: Наша кнопка ::

Отримати код:

Підтримайте наш сайт і розмістіть нашу кнопку на своєму ресурсі.


:: Реклама ::


:: Посилання ::

-


 

 

 


Copyright by Zvircom © 2009