:: Меню ::

Головна
Передмова
СЕРЕДОВИЩЕ РОЗРОБКИ C++ BUILDER
Початок роботи
Перший проект
ПРАКТИКУМ ПРОГРАМУВАННЯ
Графіка
Мультимедіа
Бази даних
Компонент програміста
Консольне застосування
Довідкова система
Створення настановного диска
Приклади програм
C++ Builder — короткий довідник
Книга для гостей
Контакти
Добавити у вибране

:: Друзі ::

 
Здесь вы можете купить хлебницу на любой вкус и цвет Конфигурация хлебницы может быть, как одноярусная, так и двухъярусная. Также в ассортименте есть хлебницы с выдвижной доской. Основные преимущества хлебницы в том, что он сохраняет вкусовые качества, уберегает хлеб от черствости и плесени.

:: Лічильники ::

=

 

 

 

 

 

Функція scanfНайбільш універсальною функцією, яка дозволяє ввести дані з клавіатури, є функція scanf. У загальному вигляді інструкція виклику функції scanf для введення значення однієї змінної виглядає так:

scanf(Формат,& Змінна);


де:

  •  Формат — це рядок, який містить специфікатор формату, що визначає те, як повинен інтерпретуватися рядок, введений з клавіатури. Найбільш часто використовуваними специфікаторами є: %1 — для введення цілих %f — для введення дробів %s — для введення рядків;
  • &змінна — це адреса змінної, значення якої вводиться. Наприклад, інструкція


scanf("%i",   Skol);

вводить ціле число, а інструкція

scanf("%i%f" &kol, Scena);

вводить ціле і дріб.

При виклику функції scanf відбувається наступне. Програма припиняє роботу і чекає, поки користувач набере на клавіатурі рядок символів і натисне клавішу <Enter>. До натиснення <Enter> можна редагувати рядок, що вводиться (наприклад, натиснувши клавішу <Back Space> можна видалити останній введений символ). Після натиснення клавіші <Enter> функція scanf перетворить введений рядок в дані і записує їх в змінну, адреса якої вказана. Перетворення виконується відповідно до специфікатора формату. Наприклад, в результаті виконання інструкції scanf ("%f", scena) і набору на клавіатурі рядка 25.99 значення змінної сеnа дорівнюватиме 25.99.

Слід звернути увагу, що при використанні функції scanf найбільш частою помилкою, причому що не виявляється компілятором, є відсутність символу & перед ім'ям змінної.

Якщо введений користувачем рядок не відповідає типу очікуваних даних — наприклад, програма чекає введення цілого числа, а користувач ввів дріб, — те функція scanf обробляє тільки ту частину введеного рядка, який може бути перетворена в необхідні дані. Наприклад, в програмі для введення даних про вартість покупки використовується інструкція scanf("%i%f" &kol, scena) яка припускає, що користувач введе в одному рядку спочатку кількість предметів, а потім ціну предмету. Якщо під час роботи програми замість рядка 3 24.99 (три предмети по 24.99) ввести рядок 24.99 3, то значення змінної koi дорівнюватиме 24, а змінній сеnа — 99.

 x

:: Наша кнопка ::

Отримати код:

Підтримайте наш сайт і розмістіть нашу кнопку на своєму ресурсі.


:: Реклама ::


:: Посилання ::

-


 

 

 


Copyright by Zvircom © 2009