:: Меню ::

Головна
Передмова
СЕРЕДОВИЩЕ РОЗРОБКИ C++ BUILDER
Початок роботи
Перший проект
ПРАКТИКУМ ПРОГРАМУВАННЯ
Графіка
Мультимедіа
Бази даних
Компонент програміста
Консольне застосування
Довідкова система
Створення настановного диска
Приклади програм
C++ Builder — короткий довідник
Книга для гостей
Контакти
Добавити у вибране

:: Друзі ::

 
прикольные картинки Делись. Лучшие приколы и смешные картинки рунета. Ежедневная порция юмора.

:: Лічильники ::

=

 

 

 

 

 

Ресурси компонентуФайл ресурсів компоненту можна створити за допомогою утиліти Image Editor яку можна запустити з C++ Builder (команда Tools | Image Editor) або з Windows (команда Пуск | Програми | C++ Builder | Image Editor). Для того, щоб створити файл ресурсів компоненту, потрібно з меню File вибрати команду New і із списку, що з'явився, вибрати тип створюваного файлу — Component Resource File (мал. 6.4).

В результаті відкривається вікно файлу ресурсів Untitledl.dcr, а в меню діалогового вікна Image Editor з'являється новий пункт — Resource. Тепер потрібно з меню Resourse вибрати команду New/bitmap і у вікні, що відкрилося Bitmap Properties (мал. 6.5) встановити характеристики бітового образу значка компоненту: Size — 24x24 піксела Colors — 16. В результаті цих дій в створюваний файл ресурсів компоненту буде доданий новий ресурс — бітовий образ з ім'ям Bitmap 1. Подвійне клацання на імені ресурсу (Bitmap 1) розкриває вікно редактора бітового образу, в якому можна намалювати потрібну картинку.

Зображення у вікні графічного редактора можна збільшити. Для цього необхідно вибрати команду Zoom In меню View.

Слід звернути увагу на те, що колір правої нижньої точки малюнка визначає "прозорий" колір. Елементи значка компоненту, закрашені цим кольором, на палітрі компонентів C++ Builder не видні.Мал. 6.4. Початок роботи із створення файлу ресурсів компонентуМал. 6.5. Діалогове вікно Bitmap Properties


Перш ніж зберегти файл ресурсів компоненту, бітовому образу треба привласнити ім'я. Ім'я повинне збігатися з ім'ям класу компоненту. Щоб задати ім'я бітового образу, необхідно клацнути правою кнопкою миші на імені бітового образу (Bitmap!), вибрати в контекстному меню, що з'явилося, команду Rename і ввести нове ім'я.

Створений файл ресурсів компоненту потрібно зберегти в тому каталозі, в якому знаходиться файл модуля компоненту. Для цього треба з меню File вибрати команду Save.

На мал. 6.6 приведений вид вікна Image Editor у лівій частині якого міститься файл ресурсів компоненту Tnkedit (nkedit.dcr)а в правій частині — вікно редактора бітового образу, в якому знаходиться зображення значка компоненту. Звернете увагу, що ім'я файлу ресурсів компоненту (Nkedit.dcr) повинне збігатися з ім'ям модуля компоненту (Nkedit.cpp), а ім'я бітового образу (TNKEDIT) — з ім'ям класу компоненту (Tnkedit).Мал. 6.6. Значок компоненту Nkedit

 x

:: Наша кнопка ::

Отримати код:

Підтримайте наш сайт і розмістіть нашу кнопку на своєму ресурсі.


:: Реклама ::


:: Посилання ::

-


 

 

 


Copyright by Zvircom © 2009