:: Меню ::

Головна
Передмова
СЕРЕДОВИЩЕ РОЗРОБКИ C++ BUILDER
Початок роботи
Перший проект
ПРАКТИКУМ ПРОГРАМУВАННЯ
Графіка
Мультимедіа
Бази даних
Компонент програміста
Консольне застосування
Довідкова система
Створення настановного диска
Приклади програм
C++ Builder — короткий довідник
Книга для гостей
Контакти
Добавити у вибране

:: Друзі ::

 
проектирование каркасного коттеджа Эксплуатация и отопление такого дома обходятся значительно дешевле. Недаром западные компании перешли от строительства обычного каркаса к двойному объемному каркасу.

:: Лічильники ::

=

 

 

 

 

 

Маніпулювання данимиДля того, щоб користувач міг не тільки проглядати базу даних (рішення цієї задачі в даній програмі забезпечує компонент Dbgrid), але і редагувати її, у форму додатку треба додати компонент Dbnavigator значок якого знаходиться на вкладці Data Controls (мал. 5.14). Компонент Dbnavigator (мал. 5.15) є набором командних кнопок, що забезпечують переміщення покажчика поточного запису до наступного, попереднього, першого або останнього запису бази даних, а також додаванням в базу даних нового запису і видаленням поточного запису.

Таблиця. 5.11 містить описи дій, які виконуються в результаті клацання на відповідній кнопці компоненту Dbnavigator. Властивості компоненту Dbnavigator перераховані в таблиці. 5.12.Мал. 5.14. Значок компоненту Dbnavigator знаходиться на вкладці Data ControlsМал. 5.15. Компонент Dbnavigator


Таблиця 5.11. Донопки компоненту Dbnavigator


Кнопка
Позначення
Дія

До першої
nbfirst
Покажчик поточного запису переміщається до першого запису файлу даних

До попередньої
nbprior
Покажчик поточного запису переміщається до попереднього запису файлу даних

До наступної
nbnext
 Покажчик поточного запису переміщається до наступного запису файлу даних

До останньої
nblast
 Покажчик поточного запису переміщається до останнього запису файлу даних

Додати
nblnsert
 У файл даних додається новий запис

Видалити
nbdelete
Віддаляється поточний запис файлу даних

Редагування
nbedit
Активізує режим редагування поточного запису

Зберегти
nbpost
 Зміни, внесені до поточного запису, записуються у файл даних

Відмінити
Cancel
Відміняє внесені до поточного запису зміни

Відновити
nbref resh
 Записує внесені зміни у файл


Таблиця 5.12. Властивості компоненту Dbnavigator

Властивість
Визначає

Datasource

Компонент, що є джерелом даних. Як джерело даних може виступати база даних (компонент Database), таблиця (компонент Table) або результат виконання запиту (компонент Query)

Visiblebuttons

Видимі командні кнопки


Слід звернути увагу на властивість visiblebuttons. Воно дозволяє приховати деякі кнопки компоненту Dbnavigator і тим самим заборонити виконання відповідних операцій над файлом даних. Наприклад, привласнивши значення false властивості visiblebuttons.nbdelete можна приховати кнопку nbdelete і тим самим заборонити видалення записів.

На мал. 5.16 приведений вид форми додатку "Ежедневник" після додавання компоненту Dbnavigator. Властивості Datasource компоненту Dbnavigator1 слід привласнити значеніє Table1.Мал. 5.16. Форма додатку після додавання компоненту Dbnavigator


Після цього програму можна відкомпілювати і запустити. Слід звернути увагу, що для того, щоб після запуску програми у вікні з'явилася інформація або, якщо база даних порожня, можна було вводити нову інформацію, властивість Active таблиці-джерела даних повинно мати значення true.

Робота з базою даних, представленою у вигляді таблиці, багато в чому схожа на роботу з електронною таблицею Microsoft Excel. Використовуючи клавіші переміщення курсора вгору і вниз, а також клавіші перегортання тексту сторінками (<Page Up> і <Page Down>), можна, переміщаючись від рядка до рядка, проглядати записи бази даних. Натиснувши клавішу <Ins>, можна додати запис, а натиснувши клавішу <Del> — видалити. Для того, щоб внести зміни в полі запису, потрібно, використовуючи клавіші переміщення курсора вліво і управо, вибрати необхідне поле і натиснути клавішу <F2>.

 


Bufet cieply на http://www.twister-catering.pl. | Обзоры автомобилей: http://autosaity.ru https://dosugmsk.net/ankets/vip элитные девочки.
x

:: Наша кнопка ::

Отримати код:

Підтримайте наш сайт і розмістіть нашу кнопку на своєму ресурсі.


:: Реклама ::


:: Посилання ::

-


 

 

 


Copyright by Zvircom © 2009