:: Меню ::

Головна
Передмова
СЕРЕДОВИЩЕ РОЗРОБКИ C++ BUILDER
Початок роботи
Перший проект
ПРАКТИКУМ ПРОГРАМУВАННЯ
Графіка
Мультимедіа
Бази даних
Компонент програміста
Консольне застосування
Довідкова система
Створення настановного диска
Приклади програм
C++ Builder — короткий довідник
Книга для гостей
Контакти
Добавити у вибране

:: Друзі ::

 
Купить котят мейн кун GranPatron Москва Котята. Котята Мейн кун. На этой страничке фото и видео котят Мейн кун.

:: Лічильники ::

=

 

 

 

 

 

Створення анімаціїПроцес створення файлу анімації (AVI-файла) розглянемо на прикладі. Хай треба створити анімацію, яка відтворює процес малювання ескіза храму Дельфійського (остаточний вид малюнка представлений на мал. 4.13, декілька кадрів анімації — на мал. 4.14).

Для вирішення поставленого завдання можна скористатися популярною програмою Macromedia Flash.

У Macromedia Flash анімація, яку так само досить часто називають "роликом" (Movie ), складається з шарів. У простому випадку роликом є один-єдиний шар (Layer). Шар — це послідовність кадрів (Frame ), які в процесі відтворення анімації виводяться послідовно, один за іншим. Якщо ролик складається з декількох шарів, то кадри анімації формуються шляхом накладення кадрів одного шару на кадри іншого. Наприклад, один шар може містити зображення фону, на якому розгортається дія, а інший — зображення персонажів. Можливість формування зображення шляхом накладення шарів істотно полегшує процес створення анімації. Так, щоб створити анімацію, потрібно розподілити зображення по шарах і для кожного шару створити кадри.Мал. 4.13. Ескіз храму ДельфійськогоМал. 4.14. Кадри анімації процесу малювання храму Дельфійського


Після запуску Macromedia Flash на тлі головного вікна програми з'являється вікно Movie1 (мал. 4.15)яке використовується для створення анімації. У верхній частині вікна, яка називається Timeline відбита структура анімації, в нижній частині, яка називається робочою областю, знаходиться зображення поточного кадру вибраного шару. Після запуску Macromedia Flash анімація складається з одного шару (Layer 1) який, у свою чергу, є один порожній (чистий) кадр.

Перш ніж приступити безпосередньо до створення кадрів анімації, потрібно задати загальні характеристики анімації (ролика) — розмір кадрів і швидкість їх відтворення. Характеристики вводяться в поля діалогового вікна Movie Properties (мал. 4.16)яке з'являється в результаті вибору з меню Modify команди Movie. У полі Frame Rate потрібно ввести швидкість відтворення ролика, вимірювану в "кадрах в секунду" (fps — frame per second кадрів в секунду), у поля Width і Height — ширину і висоту кадрів. У цьому ж вікні можна вибрати фон кадрів (список Background Color).

Після того, як встановлені характеристики ролика, можна приступити до створення кадрів анімації.

Перший кадр потрібно просто намалювати. Технологія створення зображень в Macromedia Flash звичайна: використовується стандартний набір інструментів: кисть, олівець, пульверизатор, гумка і інші інструменти.Мал. 4.15. Вікно Movie на початку роботи над новою анімацієюМал. 4.16. Характеристики ролика відображаються у вікні Movie Properties


Щоб створити наступний кадр, потрібно з меню Insert вибрати команду Keyframe. В результаті в поточний шар буде доданий кадр, в який буде скопійовано вміст попереднього кадру (в більшості випадків наступний кадр створюється шляхом зміни попередньої). Тепер можна намалювати другий кадр. Аналогічним чином створюється решта кадрів анімації.

Іноді не потрібно, щоб новий кадр містив зображення попереднє. В цьому випадку замість команди Keyframe треба скористатися командою Blank Keyframe.

Якщо деяке зображення повинне залишатися статичним протягом часу, кратного виведенню декількох кадрів, то замість того щоб вставляти в шар декілька однакових кадрів (Keyframe), можна зробити кадр статичним. Якщо кадр, зображення якого має бути статичним, є останнім кадром ролика, то у вікні Timeline потрібно виділити кадр, до якого зображення повинне залишатися статичним, і з меню Insert вибрати команду Frame. Якщо кадр, зображення якого має бути статичним, не є останнім, то потрібно виділити цей кадр і кілька разів з меню Insert вибрати команду Frame.

Можна значно полегшити роботу із створення анімації, якщо розділити зображення на основне і фонове, помістивши кожне в окремий шар (саме так поступають при створенні мультфільмів). Спочатку треба створити кадри шару фону так, як було описано вищим. Потім, вибравши з меню Insert команду Layer потрібно додати шар основної дії.

Слід звернути увагу, що всі дії з редагування зображення направлені на поточний кадр вибраного шару. У списку шарів вибраний шар виділений кольором, номер поточного кадру помічений маркером — червоним квадратиком.

Щоб анімація, що виводиться, супроводилася звуком, потрібно спочатку зробити доступним відповідний звуковий файл. Для цього треба з меню File вибрати команду Import і додати в проект звуковий файл (мал. 4.17).Мал. 4.17. Імпорт звукового файлу


Потім у вікні Timeline потрібно виділити кадр, при відображенні якого повинне початися відтворення звукового фрагмента, використовуючи діалогове вікно Sound (мал. 4.18)вибрати звуковий фрагмент і задати, якщо треба, параметри його відтворення. Кількість повторів потрібно ввести в поле Loops ефект, використовуваний при відтворенні, можна вибрати із списку Effect.Мал. 4.18. Діалогове вікно Sound


Як приклад на мал. 4.19 приведений вид вікна Timeline в кінці роботи над анімацією. Анімація складається з двох шарів. Шар Layer 2 містить фон. Деталі фону з'являються поступово, протягом 9 кадрів. Після цього фон не міняється, тому 9 кадр є статичним. Шар Layer 1 — шар основної дії, яка починається після того, як буде виведений фон. Виведення анімації закінчується стандартним звуком TADA (його тривалість дорівнює одній секунді). Початок відтворення звуку збігається з виведенням останнього (49-го, якщо вважати від початку ролика) кадру основної дії, тому цей кадр зроблений статичним протягом виведення наступних 12 кадрів (швидкість виведення анімації — 12 кадрів в секунду). Зроблено це для того, щоб процес виведення анімації завершився одночасно із закінченням звукового сигналу.Мал. 4.19. Приклад анімації


Після того, як ролик буде готовий, його треба зберегти. Робиться це звичайним способом, тобто вибором з меню File команди Save.

Для перетворення файлу з формату Macromedia Flash в AVI-формат потрібно з меню File вибрати команду Export Movie і задати ім'я файлу. Потім в діалоговому вікні, що з'явилося Export Windows AVI (мал. 4.20) потрібно задати розмір кадру (поля width і Height), із списку Video Format вибрати формат, в якому буде записана відеочастина ролика, а з поля Sound Format — формат звуку.

Якщо встановлений перемикач Compress video то після клацання на кнопці ОК з'явиться діалогове вікно, в якому можна буде вибрати один із стандартних методів стискування відео. При виборі відео і звукового формату потрібно враховувати, що ніж вищі вимоги будуть пред'явлені до якості запису звуку і зображення, тим більше місця на диску займе AVI-файл. Тут слід мати на увазі, що завищені вимоги не завжди виправдані.Мал. 4.20. Діалогове вікно Export Windows AVI

 


sex-museum.ru/salons_sex_services/ девушки из Москвы
x

:: Наша кнопка ::

Отримати код:

Підтримайте наш сайт і розмістіть нашу кнопку на своєму ресурсі.


:: Реклама ::


:: Посилання ::

-


 

 

 


Copyright by Zvircom © 2009