:: Меню ::

Головна
Передмова
СЕРЕДОВИЩЕ РОЗРОБКИ C++ BUILDER
Початок роботи
Перший проект
ПРАКТИКУМ ПРОГРАМУВАННЯ
Графіка
Мультимедіа
Бази даних
Компонент програміста
Консольне застосування
Довідкова система
Створення настановного диска
Приклади програм
C++ Builder — короткий довідник
Книга для гостей
Контакти
Добавити у вибране

:: Друзі ::

 

:: Лічильники ::

=

 

 

 

 

 

Створення файлу ресурсівФайл ресурсів можна створити за допомогою утиліти Image Editor яка поставляється разом з C++ Builder. Запустити Image Editor можна з C++ Builder, вибравши в меню Tools команду Image Editor або з Windows, вибравши команду Пуск | Програми | Borland C++builder | Image Editor.

Для того, щоб створити файл ресурсів, треба в меню File вибрати команду Newа потім в тому, що з'явився підміню — команду Resource File (мал. 3.18). В результаті виконання команди буде створений файл ресурсів Untitledl.res (мал. 3.19)у який треба помістити необхідні ресурси.Мал. 3.18. Щоб створити файл ресурсів, виберіть команду File | New | Resource FileМал. 3.19. Файл ресурсів створений. Тепер в нього треба помістити необхідні ресурси


Для того, щоб у файл ресурсів додати новий ресурс, треба в меню Resource вибрати команду New | Bitmap (Новий бітовий образ). В результаті виконання цієї команди відкривається діалогове вікно Bitmap Properties (Характеристики бітового образу)у якому потрібно встановити розмір (у пікселах) бітового образу і вибрати палітру (мал. 3.20). В результаті натиснення кнопки ОК у списку Contents з'явиться новий елемент Bitmap1 відповідний новому ресурсу, доданому у файл ресурсів (мал. 3.21).Мал. 3.20. У діалоговому вікні Bitmap Properties треба задати характеристики створюваного бітового образуМал. 3.21. Вікно файлу ресурсів після додавання ресурсу Bitmap


Bitmap 1 — це автоматично створене ім'я ресурсу, яке можна змінити, вибравши команду Resource | Rename. Після цього можна приступити до редагування (створенню) бітового образу. Для цього треба в меню Resource вибрати команду Edit. В результаті цих дій буде активізований режим редагування бітового образу.

Графічний редактор Image Editor надає програмістові стандартний для подібних редакторів набір інструментів, використовуючи які можна намалювати потрібну картинку. Якщо під час роботи треба змінити масштаб відображення картинки, то для збільшення масштабу слід вибрати команду View | Zoom In а для зменшення — команду View | Zoom Out. Побачити картинку в реальному масштабі можна, вибравши команду View | Actual Size.

Як приклад на мал. 3.22 приведений вид діалогового вікна Image Editor у якому знаходиться файл ресурсів images.res для програми Flight. Файл містить два бітові образи FACTORY і APLANE.Мал. 3.22. Файл ресурсів images.res містить два бітові образи


Якщо потрібна картинка вже існує у вигляді окремого файлу, то її можна через буфер обміну (Clipboard) помістити в бітовий образ файлу ресурсів. Робиться це таким чином.

1. Спочатку треба запустити графічний редактор, наприклад Microsoft Paint, завантажити в нього файл картинки і виділити всю картинку або її частину. В процесі виділення слід звернути увагу на інформацію про розмір (у пікселах) виділеної області (Paint виводить розмір області, що виділяється, в рядку стану). Потім, вибравши команду Копіювати меню Правка, необхідно помістити копію виділеного фрагмента в буфер.

2. Далі потрібно перемкнутися в Image Editorвибрати ресурс, в який треба помістити картинку, що знаходиться в буфері, і встановити значення характеристик ресурсу відповідно до характеристик картинки, що знаходиться в буфері. Значення характеристик ресурсу вводяться в поля діалогового вікна Bitmap Properties яке відкривається вибором команди Image Properties меню Bitmap. Після установки характеристик ресурсу можна вставити картинку в ресурс, вибравши команду Past меню Edit.

Після додавання всіх потрібних ресурсів файл ресурсу слід зберегти в тому каталозі, де знаходиться програма, для якої цей файл створюється. Зберігається файл ресурсу звичайним способом, тобто вибором команди Save меню File. Image Editor привласнює файлу ресурсів розширення res.

 x

:: Наша кнопка ::

Отримати код:

Підтримайте наш сайт і розмістіть нашу кнопку на своєму ресурсі.


:: Реклама ::


:: Посилання ::

-


 

 

 


Copyright by Zvircom © 2009